Wybierz Życie – Pierwszy Krok

Wybierz Życie – Pierwszy Krok

Wybierz Życie – Pierwszy Krok" Program edukacyjny z zakresu profilaktyki zakażeń HPV i raka szyjki macicy

IX Liceum Ogólnokształcące im.Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu

W bieżącym roku szkolnym, realizacja programu odbywała się w klasach: 7 i 8 SP, w ramach lekcji biologii i wychowania di życia w rodzinie oraz w klasach 1 - 3 BSIS Cel programu jest zmniejszenie występowania raka szyjki macicy i umieralności na tę chorobę. Konieczne jest zwiększenie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i roli wirusa HPV w jego powstawaniu, kształtowanie świadomości na temat czynników zwiększających ryzyko raka szyjki macicy, motywowanie kobiet do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym przez całe życie, przygotowanie młodzieży do roli liderów edukacji zdrowotnej w środowisku lokalnym, dostarczenie informacji o świadczeniodawcach wykonujących badania cytologiczne. Edukacja prozdrowotna jest niezwykle istotnym elementem funkcjonowania szkoły.  Program edukacyjny „Wybierz Życie - Pierwszy Krok” kształtuje u młodych ludzi odpowiedzialności za zdrowie swoje i najbliższego otoczenia.

9 czerwca 2024