OGÓLNOPOLSKA AKCJA GIGA LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASU

OGÓLNOPOLSKA AKCJA GIGA LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASU

Uczniowie Naszego ośrodka włączyli się w ogólnopolską akcję Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów . Akcja ta została przeprowadzona w dwóch etapach: Dnia 21.03.2024 r. odbyły się zajęcia plastyczne, na których uczniowie indywidualnie wykonali laurki dla Strażników Lasu. Uczniowie poprzez wykorzystanie różnych metod plastycznych stworzyli prace, które zostały wysłane do inicjatorów akcji: „ Fabryka Aktywności Młodych” Z tysięcy nadesłanych przez szkoły z całej Polski laurek stworzona została najpiękniejsza, największa GIGA LAURKA na świecie i specjalne podziękowania dla Strażaków i Leśników za to, że chronią nasze lasy przed pożarami. Dlatego też w drugim etapie Naszej akcji, dnia 23.05.2024 r. do Ośrodka został zaproszony specjalny gość : Pracownik Nadleśnictwa Limanowa, Filia Łopień - Pan Tomasz. Wychowankowie zasłuchani w opowieści Pana leśniczego na temat swojej pracy, dowiedzieli się jak bezpiecznie zachować się w lesie jak postępować podczas spotkania z dzikimi zwierzętami i trującymi roślinami. Pan leśniczy odpowiadał na nasze pytania, których nie brakowało. Na zakończenie tego miłego i radosnego spotkania, uczniowie zostali, obdarowani Dyplomami Małego Strażnika Lasów , wychowankowie natomiast wręczyli Panu Tomaszowi Giga Laurkę oraz drobny upominek w podziękowaniu za niezapomnianą wizytę. Z całą pewnością informacje dotyczące naszej przepięknej natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci uczniów. Dzień ten stał się doskonalą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz kształtowania prawidłowych postaw wobec otaczającej nas przyrody. Spotkanie z gościem z Nadleśnictwa Limanowa na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli, jako wyjątkowy dzień pełen niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Akcja miała na celu stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.

KS, AG, GŁ

23 maja 2024