Wycieczka szkolna do „Serca Beskidu” w Słopnicach

Wycieczka szkolna do „Serca Beskidu” w Słopnicach

05.06.2024r.

Dnia 05.06.2024r. odbyła się autokarowa wycieczka szkolna do „Serca Beskidu” w Słopnicach. Uczniowie po dotarciu na miejsce zaznajomili się z obiektem oraz rozpoczęli dzień pełen wrażeń. Wychowankowie zostali podzieleni na grupy:

Grupa I – udała się z zakładu gastronomicznego do miejscowości Chyszówki, gdzie rozpoczął się bieg na orientację z szeregiem zadań do wykonania.

Grupa II – wyruszyła na polanę w Słopnicach aby spróbować swoich możliwości i umiejętności na orientację w terenie oraz pokonywanie przeszkód.

Grupa III – pozostała w obiekcie, gdzie odbyły się liczne gry i zabawy, takie jak: zabawy z chustą animacyjną, rzuty szyszkami do celu, zabawy z balonami i hula hop, bańki mydlane, gra w piłkę oraz zabawy ruchowe przy muzyce.

Ponadto wszyscy uczniowie skorzystali z pięknego ogrodu i placu zabaw oraz boiska sportowego, które znajdowały się na wyposażeniu obiektu. Pod koniec wycieczki podopieczni wraz z opiekunami zostali zaproszeni na wspólne grillowanie kiełbas, mięsa, szaszłyków, ziemniaczków i innych smakołyków.

Młodzież klas branżowych odbyła warsztaty zawodoznawcze, podczas których zwiedzali zakład, zapoznawali się zzapleczem kuchennym i magazynowym oraz obiektem hotelowym. Mogli również porozmawiać z Szefem Kuchni i podpytać o tajniki kulinarne oraz możliwość zatrudnienia w zawodzie pracownik pomocniczy gastronomii.

Wycieczka szkolna do „Serca Beskidu” w Słopnicach została połączona z Dniem Dziecka.

Organizatorzy: A.B., I.Z., D.G., SOSW Dobra, Stowarzyszenie „Najlepiej Razem”, A.R., W.D., D.N., D.L., B.W., E.Cz.

5 czerwca 2024