Święto Szkoły

Święto Szkoły

ŚWIĘTO SZKOŁY

20 maja 2024 r.

"Tylko miłość jest siłą, co złagodzić może ból świata." /Maria Konopnicka/

20 maja 2024 r. obchodziliśmy uroczyście Święto Szkoły. W tym dniu cała społeczność naszej szkoły uczciła pamięć naszej patronki - Marii Konopnickiej jednej z najwybitniejszych polskich pisarek w historii. Szczególnie zasłynęła jako poetka i nowelistka okresu realizmu. Była także krytykiem literackim, publicystką i tłumaczką. Ważność naszego święta podkreśliły galowe stroje uczniów całej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się konkursem plastycznym pn.: „Portret Marii Konopnickiej” w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej i SPDP. Najładniejsze prace umieszczone zostały na tablicy w holu naszej szkoły. Następnie wszyscy uczniowie uroczyście odśpiewali hymn szkoły ,,Rotę”. Po krótkim poznaniu życiorysu poetki, dziesięcioro laureatów konkursów klasowych zaprezentowało wybrane wiersze poetki zwracając uwagę na intonację, akcent, interpunkcje. Panowała miła i sympatyczna atmosfera, a uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w konkursach z okazji Święta Szkoły. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia odbyła się wyczekiwana przez uczniów dyskoteka szkolna.

20 maja 2024 r.

20 maja 2024