Egzamin na kartę rowerową

Egzamin na kartę rowerową

Dnia 12 czerwca 2024r.  w naszej szkole grupa 13 uczniów zdawała egzamin na kartę rowerową.

Przygotowania do egzaminu trwały trzy miesiące. Uczniowie stopniowo poznawali przepisy dotyczące pieszych i rowerzystów. Etapami przyswajali wiadomości odnoszące się do znaków drogowych, ruchu na skrzyżowaniach, wykonywania manewrów na drodze, dodatkowo konieczna była znajomość podstawowych zagadnień z zakresu pierwszej pomocy, obowiązkowego wyposażenia i budowy roweru.
Egzamin teoretyczny jak i praktyczny to podsumowanie kilkumiesięcznych zmagań uczniów, mających  na celu otrzymanie „pierwszego prawa jazdy”.
Test wiedzy teoretycznej on-line miał formę testu zamkniętego – 20 pytań z wariantami odpowiedzi A, B i C. Aby zdać tę część egzaminu, wystarczyło 15 poprawnych odpowiedzi.
Egzamin praktyczny odbywał się na boisku szkolnym  pod czujnym okiem nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Zadaniem uczniów było: wsiąść na rower w ruchu na odcinku 1-3 m, jechać wzdłuż linii, reagować na znaki drogowe, zatrzymać się przed znakiem STOP, zatrzymać się szybko na sygnał gwizdka, skręcić w lewo i w prawo z wyciągniętą ręką, wykonać slalom.

Wszyscy uczniowie pozytywnie zdali egzamin. Gratulujemy!!!!

IZ, WD

12 czerwca 2024