„#Sprzątamy dla Polski2024”

„#Sprzątamy dla Polski2024”

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne w dniu 22.04.2024 byliśmy zmuszeni przesunąć „Sprzątanie dla Polski” o cały tydzień. I tak oto w poniedziałek 29 kwietnia 2024 uczniowie ośrodka wraz z nauczycielami włączyli się w VII edycję ogólnopolskiej akcji „#Sprzątamy dla Polski” której celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Ta proekologiczna akcja stanowi jedną z atrakcyjnych form nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Należy przypominać uczniom i dorosłym, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.
Zaopatrzeni w rękawice foliowe i worki na odpady otrzymane z Urzędu Gminy Dobra, wyruszyliśmy w teren. Przez godzinę oczyściliśmy obszar rzeczny na odcinku 1 km  przy drodze prowadzącej do Oczyszczalni Ścieków i PSZOK w Dobrej. Dzięki ciepłej i słonecznej pogodzie sprzątanie przebiegło szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były bardzo zadowalające.
Coroczne uczestnictwo w akcji stanowi ważny punkt edukacji ekologicznej naszych uczniów. Wierzymy, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

organizatorzy: Samorząd Uczniowski z opiekunem

29 kwietnia 2024