Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

Z okazji Światowego Dnia Ziemi 24 kwietnia 2024r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Dobrej odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Planeta vs. Plastik”. W konkursie brało udział sześć Szkół Podstawowych z Gminy Dobra. Nad prawidłowym przebiegiem ekologicznych zmagań czuwało jury w składzie: p. Anna Galarowicz- Szczesiak
ze Starostwa Powiatowego z  Limanowej, p. Michał Kosiarski z  Gorczańskiego Parku Narodowego oraz p. Justyna Tafel z Urzędu Gminy Dobra. Uczestnicy konkursu rozwiązywali różnorodne zadania dotyczące wiedzy ekologicznej z wykorzystaniem urządzeń multimedialnych, na aplikacjach oraz wykonali plakat zgodny z obowiązującym hasłem tegorocznego Dnia Ziemi. Plakaty zostały przekazane do Starostwa Powiatowego, gdzie będą prezentowane cały rok. Wśród uczestników konkursu panowała przyjazna atmosfera i zdrowa rywalizacja. Wyniki prezentują się następująco:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Chyszówkach

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Dobrej

III miejsce - Szkoła Podstawowa  w Stróży

Pozostałe grupy otrzymały nagrody za udział.

Dzięki sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Limanowej, Urzędowi Gminy w Dobrej, Gorczańskiemu Parkowi Narodowemu uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Wszystkim darczyńcom z całego serca składamy podziękowania za ufundowanie nagród. Uczestnikom konkursu
i ich nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

Organizatorzy – nauczyciele SOSW Dobra:

Giza D., Dziadoń W.,Golonka M.

24 kwietnia 2024