Edukacyjna wycieczka do PSZOK-u

Edukacyjna wycieczka do PSZOK-u

9 kwietnia uczniowie klasy I SPDP w ramach zajęć gospodarstwa domowego wybrali się wraz z nauczycielem do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dobrej. Wycieczka miała charakter edukacyjny a jej celem było zapoznanie z zasadami odbioru odpadów komunalnych i ich zagospodarowania, właściwą segregacją odpadów oraz zakresem działania PSZOK-u. Na miejscu uczniowie zwiedzili cały teren a pracownik na bieżąco udzielał informacji co i gdzie można wyrzucać. Uczniowie na własne oczy mieli okazję zobaczyć odbiór odpadów które właśnie zostały przywiezione przez mieszkańców gminy Dobra. Dowiedzieli się również, że do punktu mieszkańcy najczęściej dostarczają odpady budowlane, rozbiórkowe oraz wysokogabarytowe, a także o możliwości zabrania nieodpłatnie rzeczy które nadają się jeszcze do użytku, dzięki czemu można nadać im drugie życie. Na zakończenie zajęć pracownik PSZOK-u przypomniał uczniom o tym, jak prawidłowo segregować śmieci we własnym domu i otoczeniu. Bardzo dziękujemy za tak ciekawą i praktyczną lekcję.

KP, ECz.

9 kwietnia 2024