Spotkanie przedświąteczne "Tradycje Świąt Wielkanocnych"

Spotkanie przedświąteczne "Tradycje Świąt Wielkanocnych"

SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE „TRADYCJE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH”

14 marca w świetlicy SOSW w Dobrej odbyło się spotkanie przedświąteczne  „Tradycje Świąt Wielkanocnych”. Wielkanoc to  najstarsze święto chrześcijańskie, które niesie za sobą wiele tradycji i zwyczajów, jak na przykład: malowanie jajek, gotowanie żuru, śniadanie wielkanocne czy śmigus-dyngus. Celem czwartkowego spotkania było m.in propagowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i zwyczajów. W pierwszej części spotkania prowadzący przypomnieli symbole i zwyczaje Świąt Wielkanocnych. Następnie uczniowie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami zajęli miejsca przy stolikach, gdzie robili stroiki świąteczne z drewna i gipsu, wykonywali kartki wielkanocne oraz dekorowali i nadziewali babki i babeczki, które wcześniej piekli uczniowie szkoły branżowej. Spotkanie obfitowało w wiosenną i świąteczną atmosferę, podczas której uczniowie chętnie wymieniali się informacjami na temat zwyczajów wielkanocnych panujących w ich domach rodzinnych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania skosztowali świątecznej babki i pięknie udekorowanych babeczek a własnoręcznie wykonane stroiki i kartki zabrali do domów.

A.B., I. Z., D. G., K. P.,

14 marca 2024