Spotkanie z panią higienistką

Spotkanie z panią higienistką

Dnia 23.01.2024 r, wychowankowie opieki całodobowej wzięli udział wkonkursie higienicznym, któremu przyświecało hasło: „O higieniewiedzę mam i o zdrowie dbam”. Nawiązując do tematuwychowankowie wraz z wychowawcami spotkalisię z pielęgniarką – panią Małgorzatą Dudzik, która na co dzieńpracuje jako pielęgniarka w Ośrodku Zdrowia w Dobrej i jest higienistkąszkolną w naszym Ośrodku. Podczas spotkania uczniowie mieli okazjęwzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania ozdrowie oraz higienę osobistą. Pani pielęgniarka przypomniała uczniom,jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny. Następnie w konkursie brały udział grupy internatowe, które rywalizowaływ zakresie ogólnej wiedzy związanej z wpływem higieny na nasze zdrowie. Uczestnicy spotkania otrzymali małe upominki w postaci akcesoriów dohigieny osobistej.

MMW, KZS,ZG,ASZ

23 stycznia 2024