Spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne

1 grudnia 2023r. odbyło się spotkanie integracyjne z klasą III a ze Szkoły Podstawowej z Dobrej z uczniami z młodszych klas, tj. I-III, IV- VII Szkoły Podstawowej naszego Ośrodka. Celem wspólnych zabawach o charakterze przedświątecznym było dostarczanie pozytywnych doświadczeń w kontakcie z innymi uczniami, przede wszystkim integracja oraz uczenie dostrzegania innej osoby podczas aktywności, pobudzanie uczniów, usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej, doskonalenie percepcji wzrokowej i słuchowej, wdrażanie do zachowań społecznych – umiejętności akceptacji innej osoby i czekania na swoją kolej. Podczas spotkania uczestnicy mogli wziąć udział w różnych zabawach ruchowych o charakterze świątecznym, wykonać bombki do wspólnej choinki, przeplatane gwiazdki, rozwiązywać zadania multimedialne na ekranie i grać w gry na Magicznym Dywanie. Wszystkie aktywności dały mnóstwo radości i wzbudzały wiele pozytywnych emocji. Klasie III a wraz z wychowawczynią P. Wiesławą Miśkowiec bardzo serdecznie dziękujemy za obecność.

Organizatorzy DGi, KP

1 grudnia 2023