Szkolny Turniej Mistrzów wiedzy o Polsce „Znam swój kraj”- online

Szkolny Turniej Mistrzów wiedzy o Polsce „Znam swój kraj”- online

Turniej zorganizowano poprzez aplikację Quizizz. Przeznaczony był dla szóstki  uczniów, którzy w ubiegłym roku zostali mistrzami wiedzy geograficzno – historycznej o Polsce. Odbywał się w sali komputerowej, uczniowie odpowiadali na 40 pytań o różnym stopniu trudności. Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy o Polsce – jej historii, tradycji, obyczajach, kulturze, sztuce, najważniejszych miejscach na mapie Polski, popularyzacja wiedzy o sławnych Polakach oraz kształtowanie postaw patriotycznych.
Uczniowie – mistrzowie  zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy o swojej ojczyźnie. Emocji było wiele. Konkurs stanowił dla uczniów doskonałą lekcję patriotyzmu, a nagrody książkowe sprawiły im mnóstwo radości. Udział w konkursie pomógł uczniom uwierzyć we własne możliwości.

Serdecznie gratulujmy całej szóstce mistrzów dużej wiedzy o Polsce, różnice punktowe i procentowe były bardzo niewielkie.
Na I miejscu uplasowali się ex aequo – Albert J. kl. II BS  i Dominik D.  kl. III BS
III miejsce  przypadło Karolinie K. -  kl. I BS
IV miejsce – Patryk B. -  kl. II BS