Próbna Ewakuacja

Próbna Ewakuacja

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Ewakuację osób należy rozpocząć od strefy bezpośredniego zagrożenia, a następnie wyprowadzać ludzi z obszarów, na których ogień i/lub dym może się rozprzestrzenić i odciąć możliwość ewakuacji. Po zakończeniu ewakuacji należy sprawdzić, czy wszyscy opuścili strefę, która podlegała ewakuacji. W przypadku szkół jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego co roku odbywa się trening ewakuacji, w którym uczestniczą wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

Taka właśnie próbna ewakuacja miała miejsce w naszym ośrodku 03.10.2023r. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy po usłyszeniu komunikatu „EWAKUACJA” zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek Ośrodka, zgodnie z wyznaczonymi drogami ewakuacji. Wspólny apel na parkingu szkolnym był potwierdzeniem, że wszyscy zdążyli się ewakuować w wyznaczonym czasie.

3 października 2023