"Razem Raźniej" - wyjątkowy piknik integracyjny odbył się już po raz trzeci

"Razem Raźniej" - wyjątkowy piknik integracyjny odbył się już po raz trzeci

Tradycyjnie już po raz III  Rada Rodziców, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy SOSW w Dobrej byli organizatorami imprezy integracyjnej,  którą Honorowym Patronatem
objął Starosta Limanowski – Jan Puchała.

III Piknik Integracyjny "Razem raźniej" 2016

Organizowana w naszym Ośrodku impreza jest okazją do spotkania i wspólnej zabawy gospodarzy i zaproszonych gości. Od trzech lat razem bawimy się i świętujemy. Co roku przygotowujemy rozmaite atrakcje, zapraszamy ciekawych gości. Spotykamy się po to, aby dobrze się bawić, aby każdy uczestnik mógł spędzić miłe chwile biorąc udział we wspólnych zabawach, konkursach albo też pochwalić się swoimi talentami – muzycznymi, plastycznymi, aktorskimi i innymi.

„Najlepiej razem” – słowa naszej piknikowej piosenki w śpiewane przez uczestników słychać było daleko. Impreza rozpoczęła się od przedstawienia teatralnego - była to inscenizacja baśni pt. „Kopciuszek”.   Sceną zawładnęli mali i młodzi artyści – uczniowie naszej szkoły. Przepiękne stroje, świetna scenografia, bogactwo rekwizytów i ich rewelacyjna gra zrobiły na publiczności ogromne wrażenie.

Stały punkt programu stanowi MiniFestiwal Aktywności Muzycznej Dzieci i Młodzieży. W jego tegorocznej drugiej edycji nie brakowało chętnych do zaprezentowania swoich talentów. Na scenie wystąpili piosenkarze, soliści i zespoły, grupy taneczne.

Specjalny gość pikniku – klaun Feli obiecał, że wszystkich rozweseli i słowa dotrzymał. Z całym przekonaniem można było to stwierdzić patrząc na uśmiechnięte buźki małych i dużych uczestników imprezy.

Były też wspólne gry, zabawy i konkursy z nagrodami na świeżym powietrzu, modelowanie figurek z masy solnej, malowanie na szkle, drewnie prac plastycznych i wiele innych atrakcji.

Zaproszeni goście na zorganizowanym kiermaszu mogli obejrzeć i nabyć prace plastyczne wykonane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli.

Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik kosmetyczny, oblegany przez cały czas, chętni wychodzili z „nowymi twarzami” – można było podziwiać buźki pomalowane w różne ciekawe wzory.

Uczestnicy pikniku otrzymali od strażaków z Dobrej i Jurkowa zaproszenie do obejrzenia wozu bojowego i jego wyposażenia, mogli też zadawać pytania. Odwiedzili nas też funkcjonariusze policji z Komisariatu Policji w Tymbarku z siedzibą w Zawadce.

W strefie kulinarnej każdy mógł wybrać coś dla siebie, można było zakosztować smakowitych sałatek, grillowanych kąsków, ciast, ciasteczek, owoców i pysznych soków.

Podczas pikniku wystąpił zespół ,,Gołecki” – skoczne rytmy, wspaniały śpiew zachęcały wszystkich do tańca.

Uczestnicy MiniFestiwalu i innych konkursów otrzymali dyplomy, wyróżnienia i nagrody. Każdy, kto brał udział w zabawach, konkursach został obdarowany upominkiem.

Piknik zakończył się występem młodego piosenkarza i artysty – Daniela Korczykowskiego.

Wszyscy uczestnicy spotkania pokazali, jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić.

Przed odjazdem strażacy przygotowali kurtynę wodną i każde dziecko mogło przejść przez tęczę, co dla wszystkich było wielką frajdą.

Atmosfera pikniku była wspaniała. Pogoda dopisała, słoneczko mocno grzało, pachniało bigosem i grillowanymi przysmakami, wszyscy dobrze się bawili a nad głowami fruwały kolorowe mydlane bańki.

Było wspaniale!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przyjęcie zaproszenia na integracyjny piknik. Mamy nadzieję, że udało się nam stworzyć możliwości do wspólnej zabawy i wszyscy dobrze się bawili. Cieszymy się, że uczestnicy konkursów mogli zaprezentować swoje umiejętności a ich opiekunowie mogli pochwalić się osiągnięciami podopiecznych.

Jesteśmy przekonani, że ta wspólna zabawa dała wszystkim poczucie tego, że niepełnosprawni są integralną częścią społeczności, akceptowana jest ich inność, ich potrzeby są zauważane i spełniane.  To nasze spotkanie jest nie tylko dla niepełnosprawnych – jest też ogromnym ukłonem dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i wszystkich osób, które na co dzień udzielają wsparcia w dobrym funkcjonowaniu.

Organizacja pikniku była możliwa dzięki wsparciu wielu osób i instytucji. Bez ich pomocy byłoby trudno a dzięki nim, dzisiaj na wielu twarzach zagościł uśmiech. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, którzy przyczynili się do tego by ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny.

SPONSORAMI PIKNIKU BYLI:

„Ipson” Auto  - Serwis Janusz Miśkowiec – Dobra

Sklep wielobranżowy „Klaudia” Małgorzata Kurczaba – Dobra

Przedsiębiorstwo „Omega” Mszana Dolna oddział Dobra – Janusz Stożek

Stowarzyszenie Ziemia Limanowska - „To Lubię”

Karczma Matras Limanowa

Click&Net Magdalena i Dawid Czyrnek – Dobra