Zajęcia 2023/2024

Wrzesień 2023

Uczniowie należący do szkolnego koła fotograficznego nadal pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności
w tym temacie. W ramach swoich zainteresowań i pasji fotograficznych uczą się profesjonalnej
obsługi sprzętu cyfrowego, nie tylko do fotografowania ale także do nagrywania krótkich filmików. Z
pomocą nauczyciela został sfilmowany „biegfairplay” uczniów naszej szkoły. Filmik został nagrany
przy użyciu sprzętu otrzymanego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”

Laboratoria Wrzesień 2023

Bieg fair play 2023 SOSW

Bieg fair Play 2023 SOSW Dobra

#Laboratoria Przyszłości

Na grudniowych zajęciach techniki oraz zajęciach stolarskich uczniowie przygotowywali świąteczne zawieszki, przy użyciu wypalarek do drewna zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości” Uczniowie nie po raz pierwszy pracowali z użyciem wypalarki, mimo to zadanie okazało się dość trudne, wymagające dużej precyzji i cierpliwości. W efekcie końcowym, powstały wyjątkowe  niepowtarzalne tabliczki z własnoręcznie wypalonym napisem: „Wesołych Świąt”. Zakupiona wypalarka okazała się świetnym sprzętem do tworzenia unikatowych dekoracji i ozdabiania przedmiotów wykonanych z drewna.

#LaboratoriaPrzyszłości

25 kwietnia uczniowie klasy I i II SPDP na zajęciach gospodarstwa domowego korzystając z miksera zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” przygotowali tort dla kolegi z okazji 18-stych urodzin. Podczas zajęć utrwalali zasady bhp, uczyli się korzystać z przepisu, odmierzać potrzebną ilość składników a także rozwijali umiejętność pracy w grupie. Zajęcia miały również na celu rozumienie i celebrację ważnych wydarzeń w życiu człowieka. Solenizantowi z okazji tego wyjątkowego  dnia życzymy wszystkiego najlepszego!

#LaboratoriaPrzyszłości