OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY „SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE” 2022/2023 GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY ORAZ MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY „SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE” 2022/2023

GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY ORAZ MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” zostały realizowane poprzez wykorzystanie dedykowanej uczniom publikacji i filmu animowanego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli i lekcji pokazowej. Dodatkowo, wykorzystano podczas zajęć materiały uzupełniające, udostępnione przez Organizatora programu. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiadomości teoretyczne i praktyczne na temat produktów ekologicznych, ich wartości odżywczych oraz zapoznali się z zaleceniami zdrowego i higienicznego stylu życia.

Główne cele programu zostały zrealizowane poprzez szereg działań zorganizowanych podczas zajęć edukacyjnych. Dzięki filmom edukacyjnym oraz obserwacji w plenerze uczniowie zrozumieli czym jest rolnictwo i jak istotne są dla człowieka produkty ekologiczne. Wychowankowie Ośrodka zdobyli wiadomości na temat wartości odżywczych i walorów zdrowotnych produktów ekologicznych. Wyrobili nawyki higieniczne oraz nie tylko zdobyli wiedzę w praktyce ale również sami propagowali zdrowy styl życia poprzez sporządzanie przekąsek, soków, opracowanie ulotek, prezentacji multimedialnej promujących ekologiczny tryb życia oraz szereg działań zachęcających do aktywnego i zdrowego stylu życia i ochrony środowiska.

Zaangażowano rodziców w działania związane z realizacją programu poprzez udział w spotkaniach  informacyjnych, podczas których zaprezentowano program oraz zachęcano do obejrzenia webinariów, prezentowanie materiałów dostępnych przez Organizatora programu oraz udzielanie pomocy i wsparcia w realizacji działań, m.in. opracowanie ulotki promującej ekologiczny tryb życia, przegląd prezentowanych materiałów oraz efektów pracy uczniów.

Udział w programie brali uczniowie klasy II SPDP oraz uczniowie Szkoły Branżowej.

21 maja 2023