Nie Pal Przy Mnie Proszę

Nie Pal Przy Mnie Proszę

Dniu 25.04.2024 r. w Ośrodku był realizowany profilaktyczny program edukacyjny „Nie pal przy mnie proszę” dla młodzieży Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
Głównym celem realizacji programu było:
-    kształtowanie u młodzieży postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich,
-    uświadomienie, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia,
-    usystematyzowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia,
-    kształtowanie postaw asertywnych, w sytuacji, gdy narażeni są na bierne palenie.
Podczas realizacji programu uczniowie pozyskali wiedzę dotyczącą zdrowia. Odpowiadali na pytania: co to jest zdrowie, od czego zależy nasze zdrowie, co i dlaczego szkodzi zdrowiu, co robić, gdy moje życie jest zagrożone?
Na zakończenie wzięli udział konkursie wiedzy: „Nie pal przy mnie, proszę”. Dobrze opowiadali na pytania oraz układali puzzle o tematyce antynikotynowej. Wszyscy uczestnicy programu w nagrodę otrzymali zdrowy owoc.

Organizatorzy:

KP, AH-CH; BW